Wielkopolski Portal Senioralny

Krystyna Łybacka - zaprasza seniorów

Krystyna Łybacka - zaprasza seniorów
         W dniach 19 - 20 maja  w Wągrowcu odbędzie się I Europejska Konferencja Seniorów Województwa Wielkopolskiego "SENIORIADA". Europoseł Krystyna Łybacka zaprosiła na nią wielu aktywnych seniorów.

     Podczas dwóch dni wielkopolscy seniorzy oraz samorządowcy zapoznają się z założeniami "Srebrnej Gospodarki", czyli jednego z głównych priorytetów rozwojowych Unii Europejskiej. Uczestnicy Konferencji będą również mieli okazję poznać ciekawe formy aktywności seniorów z różnych regionów Wielkopolski. Dowiedzą się także, jaka jest koncepcja oraz kierunki działań w zakresie pomocy społecznej osobom starszym.

     Krystyna Łybacka od początku swojej kadencji w Parlamencie Europejskim znaczną część swojej aktywności poświęca problem osób starszych. Uczestniczy w pracach grupy zajmującej się promowanieiem uczenia się przez całe życie. W 2015 roku zorganizowała "Europejski Tydzień Uczenia się przez Całe Życie", który odbył się Parlamencie Europejskim. Ale dla nas Wielkopolan najcenniejsza jest działalność krajowa pani Europoseł. I trudno oprzeć się wrażeniu, że ma ona charakter pracy organicznej. Dla osób związanych z tym regionem, jest  to wartość sama w sobie... Trudno zliczyć ilu wielkopolskich seniorów skorzystało ze szkoleń, warsztatów, spotkań, czy wyjazdów organizowanych przez Krystynę Łybacką. Działania pani Europoseł oscylują wokół jej sześciu wielkopolskich biur poselskich - zlokalizowanych w Pile, Lesznie, Koninie, Gnieźnie, Ostrowie Wielkopolskim oraz w Poznaniu. Wydaje się jednak ważne podkreślenia, że wiele z tych działań odbywało się również w licznych i znacznie mniejszych miejscowościach naszego regionu.

 

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego