Wielkopolski Portal Senioralny

Krzysztof Globisz - nie poddawajcie się!

Krzysztof Globisz - nie poddawajcie się!
        Ten znany 60. letni aktor nagle doznał wylewu mózgu. Efektem tego jest afazja - trudna do zrozumienia choroba. Polega ona tym, że nie można wypowiedzieć słów, które chce się wypowiedzieć.

      Trzy lata temu przyszedł do studia Polskiego Radia, aby przeczytać kolejne fragmenty powieści Mikołaja Gogola "Martwe dusze". Wytrwał do końca nagrania, ale kiedy przestał czytać, zasłabł. Doznał udaru mózgu. Jego stan był poważny. Początkowo lekarze walczyli o jego życie, a później o jego zdrowie. Krzysztof Globisz powraca do zdrowia, ale cierpi na afazję. Jest to spowodowane uszkodzeniem struktur mózgowych. Afazja to sytuacja, w jakiej osoba chora, ma trudności z mówieniem lub rozumieniem mowy, ma również problemy z pisaniem i czytaniem. Dla aktora, dla którego narzędziem pracy jest słowo - to jest dramat. Posłuchajmy  wzruszającego nagrania Krzysztofa Globisza. Aktor czyta fragment Psalmu 61. 

    "Słuchaj, o Boże, mojego wołania, zważ na moją modlitwę. Wołam do Ciebie z  krańców Ziemi, gdy słabnie moje serce."

 

Media

{YouTube}
{/YouTube}

2 komentarzy

 • Jame
  Jame sobota, 06 luty 2021 02:43 Link do komentarza

  Free adult hookup he has a good point
  Hi! I could have sworn I've been to this website before but after looking at many of the posts I
  realized it's new to me. Regardless, I'm definitely happy I
  dicovered it and I'll be bookmarking it and checking back often!

 • Fifulka
  Fifulka piątek, 29 grudzień 2017 00:40 Link do komentarza

  A jednak warto...

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego