Wielkopolski Portal Senioralny

Poznań - Świąteczne śniadanie dla samotnych seniorów

Poznań - Świąteczne śniadanie dla samotnych seniorów
Zdrowych, wesołych, pogodnych, rodzinnych – to najczęściej wypowiadane słowa życzeń na Święta. Spędzone z rodziną, najlepiej kilkupokoleniową, pełne serdeczności i szacunku. Takie polskie, tradycyjne, prawie powszechne.   

      Ale przychodzi w życiu wielu seniorów taki moment, w którym, z różnych przyczyn zostają sami. Wówczas Święta stanowią nie lada wyzwanie. Nie tylko organizacyjne, bo z tym łatwiej można sobie poradzić. Gorzej z problemami emocjonalnymi. Nie każdy z nas potrafi sobie wyobrazić jak bardzo bolesny jest ten czas. By zrozumieć samotnego człowieka, potrzeba dużej empatii. Mają ją ludzie ze Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich”. Jak co roku organizują świąteczne śniadanie dla ponad 300 podopiecznych. Przede wszystkim seniorów. W Poznaniu jest to prawie 100 osób. Organizatorzy zwracają się do darczyńców z prośbą o finansowe wsparcie akcji. Koszt jednego śniadania to 40 złotych. Każda taka darowizna, lub jej wielokrotność pomaga zorganizować uroczyste, wspólne śniadanie dla licznej grupy ludzi samotnych, będących w potrzebie, oczekujących wsparcia i bliskości. Aby Państwa darowizna trafiła do poznańskich seniorów wystarczy dokonać wpłaty na konto stowarzyszenia "mali bracia Ubogich" o numerze 95 1090 1043 0000 0001 0112 4551. W tytule przelewu prosimy napisać "dla mbU Poznań". Stowarzyszenie potrzebuje także wolontariuszy, którzy pomogą w przygotowaniach, transporcie i obsłużą seniorów przy stołach. Kto z Państwa może, niech się włączy do tej zbożnej misji. Aby uzyskać szczegółowe informację prosimy o kontakt z Joanną Mielczarek: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 501 151 045.

Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” działa w Polsce od 2002 roku w Warszawie, Poznaniu i Lublinie, w ramach sieci «petits frères des Pauvres», które powstało w 1946 roku we Francji i istnieje w 10 krajach Europy i Ameryki.

 

        

 

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego