Wielkopolski Portal Senioralny

Bezpłatna pomoc dla opiekunów osób starszych

Bezpłatna pomoc dla opiekunów osób starszych
Ludzie starsi żyją obok nas. To nasi krewni, przyjaciele sąsiedzi. Często potrzebują pomocy. Wielu z nas pomaga im na co dzień, po prostu z potrzeby serca.

Ostatnio stworzono możliwość bezpłatnego wsparcia w takich działaniach, aby pomagać jeszcze lepiej i sprawniej. Mogą z niego skorzystać mieszkańcy gmin: Damasławek, Rogoźno, Szamocin, Wapno i Wągrowiec, które położone są subregionie pilskim. Osoby starsze, które są już niesamodzielne mogą skorzystać z poradnictwa psychologicznego, społeczno-socjalnego i fizjoterapeutycznego. Natomiast ich opiekunowie mogą wziąć udział w szkoleniach dotyczących opieki nad seniorami. Ponadto organizatorzy przewidują możliwość wsparcia  rodziny w sprawowaniu opieki m.in. poprzez kilkudniowy pobyt seniora w specjalnie dostosowanym mieszkaniu wraz zapewnieniem pełnej opieki nad nim. Aby skorzystać z programu należy zgłosić się do  koordynatora projektu Anny Zujewskiej. Wystarczy zatelefonować pod numer 798 106 375 lub wysłać wiadomość mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Biuro projektu mieści się pod adresem 60-171 Poznań, ulica Nowosolska 21/3a, tel.61 862 64 85. Niestety ilość miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

Program finansowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego