Wielkopolski Portal Senioralny

Czarnków - Uniwersytet Trzeciego Wieku

Czarnków - Uniwersytet Trzeciego Wieku
Każdego roku przybywa uczestników zajęć. Już jest ich ponad stu pięćdziesięcioro, w wieku od 50 do 78 lat. Uczą się, rozwijają swoje pasje, ćwiczą i dbają o zdrowie.  

Aktywność, wiedza i pasje to obszary ich działalności. Słuchają wykładów, uczestniczą w konferencjach, targach, wydarzeniach kulturalnych. Prowadzą liczne warsztaty, m.in. komputerowe, ekologiczne, prawne, historyczne i kulinarne. Uczą się języków obcych. Ale przede wszystkim są aktywni, także fizycznie. Pływają, jeżdżą na rowerach, gimnastykują się i spacerują. Ćwiczą aerobik, jogę oraz grają w bilard. Odpoczywają także przy grach stolikowych. Zwiedzają, bo są ciekawi świata i wiedzy. Zwiedzają zarówno najbliższą okolicę, jak i miejsca oddalone nierzadko o setki i tysiące kilometrów. Rozwijają także swoje pasje. Malują, doskonalą rękodzielnictwo, papieroplastykę i decoupage. Organizują wydarzenia ponadregionalne takie, jak Dzień Sztuk Wszelakich, Przegląd Twórczości Niepełnosprawnych Seniorów, Przegląd Twórczości i Aktywności Seniorów, Festiwal Piosenki i Tańca „Chorea”. Ponadto apelują o liczniejszy udział mężczyzn w sekcjach Uniwersytetu, bo we wszystkich dotychczasowych przedsięwzięciach uczestniczyło o wiele więcej kobiet. Marzy im się powstanie Centrum Edukacji Senioralnej i Aktywności Społecznej, które integrowałoby wszystkie organizacje senioralne. Spodziewają się też lepszego finansowania, choć już dziś uczestniczą w projektach współfinansowanych przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki i Gminę Miasta Czarnków. Utrzymują się z semestralnych składek i miesięcznych opłat w sekcjach. Uniwersytetowi Patronują: Wyższa Szkoła Gospodarki oraz Akademia Muzyczna im. I J Paderewskiego w Poznaniu. Żeby nawiązać współpracę z UTW w Czarnkowie wystarczy napisać do Biura Zarządu mieszczącego się przy ul. Kościuszki 90,  64-700 Czarnków. Można także skontaktować się telefoniczne pod numerami  508 899 960,  506 269 415 lub za pomocą poczty elektronicznej wysyłając wiadomość na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czarnków to liczące około 12 tysięcy mieszkańców miasto, położone na skraju urokliwej Puszczy Noteckiej, na północno-zachodnim skraju województwa wielkopolskiego. Jest lokalnym centrum, skupiającym najważniejsze urzędy i instytucje o zasięgu lokalnym i subregionalnym takie jak Urząd Miasta, Urząd Gminy, Starostwo Powiatowe, szpital czy banki.

 

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego