Wielkopolski Portal Senioralny

Kopać piłę każdy może…

Kopać piłę każdy może…
   Nie do końca jestem w stanie pojąć, dlaczego większość Polaków ekscytuję się - de facto – zespołową akrobatyką cyrkową? Czyli jednak mądrość starożytnych władców jest nadal aktualna – naród potrzebuje igrzysk i chleba. Z tym drugim ostatnio jest chyba nienajlepiej.

   Na przełomie XIX i XX wieku narodziła się kultura masowa. Wysublimowaną operę, czy dworskie koncerty muzyczne wyparły walki zapaśników oraz raczkujący wówczas kinematograf. Trudno nie odnieść wrażenia, że przez te ostatnie ponad 100 lat niewiele się zmieniło – oprócz oprawy i oczywiście zarabiania na nadmiernie rozdmuchanej sławie sportowych celebrytów. Wystarczy przypomnieć, że te wykreowane gwiazdy pop kultury na początku pandemii stały się nikim. Idolami w ich miejsce stali się wybitni naukowcy, którzy rozpracowywali koronawirusa i w ekspresowym tempie opracowali szczepionki przeciwko niemu. A taki np. Robert Lewandowski mógł jedynie podtrzymywać swoją kondycję w bajecznie wielkiej posiadłości.

   Już zapomnieliśmy, że kroki milowe w rozwoju ludzkości dokonali naukowcy i artyści. No bo nie da się przyrównać, raczej napuszonego  i obrzydliwie bogatego, piłkarza do osiągnięć Marii Curie- Skłodowskiej, Igancego Łukasiewicza, Henryka Sienkiewicza, Bolesława Reymonta, czy choćby Andrzeja Miłosza lub Olgi Tokarczuk? Współczesny świat przestał być sprawiedliwy. Majątki i uznanie zdobywają tylko, w gruncie rzeczy, wygimnastykowani „dżentelmeni”. To chyba nie tak powinno wyglądać?

1 komentarz

  • Glalpaw
    Glalpaw czwartek, 26 styczeń 2023 08:26 Link do komentarza

    98V0459 NOROTYL LA SUSPENSION FOR INJECTION 150MG ML cialis online cheap

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę