Wielkopolski Portal Senioralny

ZŁOTY JASZCZUR powędrował do Krakowa

ZŁOTY JASZCZUR powędrował do Krakowa
    Znamy laureatów Festiwalu Niezależnej Twórczości Filmowej Osób Dojrzałych CZAS JASZCZURÓW im. Franciszka Dzidy. Wszystkie filmy były wybitne, ale werdykt Jury zawsze świadczy o tym pierwszym, a nie o autorach filmów!  Niestety pula nagród była ograniczona.                      

   Widzowie obejrzeli 22 filmy zrealizowane przez twórców powyżej 60 roku życia. Były wśród nich zarówno dokumenty, jak i fabuły oraz animacje. Dominującą tematyką była historia – zarówno dotycząca odrodzenia się Polski, jak i okresu II wojny światowej. Ale nie zabrakło też obrazów o współczesnych losach potomków polskich zesłańców na Syberię, czy aktualnych reportaży śledczych. Warto podkreślić, że poziom wszystkich prezentowanych filmów był wyjątkowo wysoki. Nagrody i wyróżnienia przyznało jury złożone ze znawców kina – również seniorów.

   Główną nagrodę „Złotego Jaszczura” otrzymał Kazimierz Bihun za film „Liczy się sztuka”. Trzy równorzędne wyróżnienia otrzymali: Alina Suworow za film „Biegła”, Piotr Zarębski za film „Bądź wierny, idź i pamiętaj” oraz Zbigniew Wróbel za obraz „Historia lodem pisana”. Ponadto dyplomy uznania otrzymali Andrzej Mrówczyński, Andrzej Moś i Ryszard Tomaszewski.


   Festiwal był współfinansowany przez Powiat Poznański i odbywał się pod Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich. Został zorganizowany przez Fundację Obywatelską „CZAS  JASZCZURÓW”, Gminny Ośrodek Kultury w Komornikach i Stowarzyszenie Niezależnych Filmowców Polskich.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę