Wielkopolski Portal Senioralny

Jesienna Era Jazzu

Jesienna Era Jazzu
    Już od ponad 20 lat towarzyszy nam ten cykl koncertowy. Tej jesieni po raz pierwszy wystąpi w Polsce zjawiskowa wokalistka Indra Rios-Moor.

    Tradycyjnie, każdej jesieni Era Jazzu prezentuje Aquanet Jazz Galę zapraszając niezwykle osobowości dzisiejszego jazzu, które na jedynych koncertach w Poznaniu prezentuję niepowtarzalny kunszt oraz artyzm swojej sztuki. Wśród gwiazd galowych wieczorów Ery Jazzu oklaskiwano m.in. najwybitniejszego kontrabasistę jazzu Rona Cartera, wybitnego gitarzystę Stanley’a Jordana, genialną skrzypaczkę Reginę Carter. Także tym razem Era Jazzu przygotowała wielkie wydarzenie artystyczne i premierowy koncert charyzmatycznej wokalistki Indry Rios-Moore. - Aksamitny jazz zabarwiony brzmieniem soul i gospel to najprostsza definicja sztuki wokalnej amerykańskiej wokalistki Indry Rios-Moore – rekomenduje jesienny koncert Dionizy Piątkowski – To także symptom dzisiejszej wokalistyki jazzowej, gdzie subtelna, aksamitna barwa staje się emocją i nastrojem a piosenki nabierają brzmień wielkich i popularnych standardów.


   Amerykańska wokalistka wystąpi po raz pierwszy w Polsce, na galowym koncercie Ery Jazzu, 6 listopada o godz. 19.00 w poznańskiej Auli UAM. Indra Rios-Moore i jej kwartet wnoszą nowy koloryt do jazzu. Różnorodność brzmień oraz niezwykle i szerokie spektrum nastrojów tworzą nie tylko autorskimi kompozycjami, ale przede wszystkim standardami jazzu, przebojami muzyki soul a nawet klasykami rocka czyniąc z koncertów spektakle czystej radości. Więcej informacji znajdziecie Państwo TUTAJ.

425 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę