Wielkopolski Portal Senioralny

Wielkopolska na jesień - Muzeum Przemysłu

Wielkopolska na jesień - Muzeum Przemysłu
     Dzięki wybitnemu filmowi Andrzeja Wajdy "Ziemia Obiecana" uważamy, że Łódź jest kolebką polskiego przemysłu. Jednak, to w wielkopolskim Opatówku działa jedyne w Polsce Muzeum Przemysłu...

     Zaledwie 12 kilometrów od Kalisza jadąc drogą w kierunku Sieradza znajdziemy się w miejscowości Opatówek. To właśnie tutaj znajduje się jedyne w Polsce Muzeum  Historii Przemysłu. Mieści się ono w klasycystycznej, starej fabryce sukienniczej z 1824 r. Budynek ten jest zabytkiem techniki z zachowaną na pięciu kondygnacjach wewnętrzną konstrukcją drewnianą i żeliwnymi schodami. Produkowano tutaj wysokiej jakości sukno. W dawnych wnętrzach fabrycznych prezentowanych jest osiem stałych ekspozycji oraz jedna czasowa. Jednym z wielu eksponatów udostępnionych zwiedzającym na parterze manufaktury jest hafciarka ręczna z programatorem. Wykonywała ona precyzyjne różnej wielkości wielobarwne wzory w jedwabiu, a nawet portrety. Ciekawostką jest fakt, że maszynę tę obsługiwała tylko jedna osoba. Na pozostałych kondygnacjach znajdują się inne maszyny przemysłowe oraz fortepiany z tamtych czasów.

    Muzeum czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.30. W soboty jest nieczynne. Natomiast w niedziele Muzeum zaprasza zwiedzających od godz. 11.00 do 16.00.  Ceny biletów ulgowych wynoszą zaledwie 6 zł. Atrakcją jest to, że w środy wstęp jest bezpłatny... Jest to idealna propozycja dla aktywnych osób starszych.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę