Wielkopolski Portal Senioralny

Październikowa Senioriada

Październikowa Senioriada
    W czasach naszej młodości październik był miesiącem oszczędności. A skoro obecnie pojęcie to straciło sens postanowiono, aby w październiku przypominać o jednej czwartej społeczeństwa, czyli o seniorach.

    W dniu 1 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, natomiast 20 października przypada Europejski Dzień Seniora. Żeby tego była mało 14 listopada przypada Światowy Dzień Seniora. Może czas, aby zdecydować się na jakąś konkretną? Ale póki co, to celebracja emerytów trwa dłużej niż niegdyś promowano oszczędzanie.

    W Poznaniu jeszcze pod koniec września prezydent Miasta przekazał osobom starszym klucze do miasta. Przez cały październik odbywać się będzie cykl imprez pod nazwą Senioralni. Na przełomie września i października odbędą się Targi VIVA SENIORZY. Ale nie tylko w Poznaniu pamiętają o nas. Podobne imprezy odbywają się w wielu innych miastach i gminach. Przykładem tego są choćby III Targi Senioralne w Komornikach, które odbedą się 8 październia w Gminnym Ośrodku Kultury. Innym przykładem są V Pałacowe Targi Senioralne odbywające się 15 października w Pałacu w Jankowicach. Chociaż wydaje się, że słowo targi nie jest najszczęśliwsze, to tak przyjęło się nazywać prezentację aktywności osób starszych.

424 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę