Wielkopolski Portal Senioralny

Dywizjon 303

Dywizjon 303
   Po wielu latach starań synowie pisarza namówili filmowców do ekranizacji znanej książki. Droga do tego była bardzo długa. Ponad dziesięć lat temu producent filmowy Jacek Samojłowicz zainteresował się zrobieniem filmu na podstawie książki Arkadego Fiedlera.

   Przez następne lata powstawały kolejne wersje scenariusza oraz próby pozyskania środków finansowych na jego realizację. Niedawno zakończyły się one sukcesem. Reżyserem filmu będzie Łukasz Palkowski, znany z filmu "Bogowie". Jego nazwisko gwarantuje powstanie na prawdę dobrego filmu. Autorem muzyki będzie Wielkopolanin, zdobywca Oskara Jan A.P. Kaczmarek. Zdjęcia do filmu będą realizowane w Polsce, Wielkiej Brytanii oraz USA. W filmie zostanie wykorzystany symulator lotów, a także prawdziwe samoloty znajdujące się w Muzeum Lotnictwa w Krakowie. Być może w filmie "zagra" również replika samolotu Hurricane, która znajduje się w muzeum pisarza w Puszczykowie. To właśnie na tych maszynach latali polscy piloci, a krakowskie muzeum takiego nie posiada. A tym czasem budowniczy repliki stojącej w Puszczykowie przygotowuje na potrzeby filmu sam przód samolotu wraz z kabiną. Obraz trafił do kin wiosną 2017 roku.

    A tak przy okazji to warto odwiedzić Muzeum - Pracownię Literacką Arkadego Fiedlera w Puszczykowie pod Poznaniem. Jest to uroczo położony dom z dużym ogrodem. To właśnie w nim znajduje się replika samolotu, ale również wiele innych atrakcji. Posąg Buddy, Brama Słońca i wielki kalendarz Azteków - to tylko nieliczne rzeźby, które znajdują się w Ogrodzie Kultur i Tolerancji. Natomiast w okazałej willi, w której mieszkał i tworzył Arkady Fiedler jest ekspozycja jego książek oraz licznych eksponatów przyrodniczych. Na największą uwagę zasługuje wspaniała kolekcja motyli. W muzeum znajduje się również galeria, gdzie prezentowane są wystawy fotograficzne znanych polskich podróżników. W Muzeum panuje doskonała atmosfera, która jest bardzo przyjazna osobom starszym.

421 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę