Wielkopolski Portal Senioralny

Dzień Eleganta!

Dzień Eleganta!
   Tak się zdarzyło, że w 1848 roku została proklamowana Republika Mosińska. Przetrwała ona zaledwie pięć dni. Wiele lat później powstał mit o elegancie z Mosiny, który przebywając w Poznaniu nie miał gdzie wysuszyć swoich onuc.

    Stąd też w Wielkopolsce przyjęło się określenie „Elegant z Mosiny”. Kiedyś miało to pejoratywne znaczenie. Ale dzisiaj patrzymy na to z przymrużeniem oka. A od kilku lat władze tej podpoznańskiej miejscowości starają się wykorzystać historyczne zaszłości do promowania gminy. I tak w dniach 20 – 22 maja odbędzie się cykl imprez typu „dni miasta”.Będą się one odbywały w powietrzu, na wodzie i na lądzie. Nie zabraknie tradycyjnego już „Biegu Eleganta”. Całość zwieńczy koncert Andrzeja „Piaska” Pasiecznego. Warto wybrać się do Mosiny!

Więcej w tej kategorii: « Dziękuję Ci mamo! Ech życie! »

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego