Wielkopolski Portal Senioralny

Muzyka w Pałacu

Muzyka w Pałacu
   Muzykowanie na dworach, w pałacach i w wiejskich dworkach było przez stulecia naszą tradycją. Dzisiaj Powiat Poznański stara się nawiązać do niej.Tym raem w Biedrusku.

   Od pewnego czasu istnie cykl imprez “Podpoznańskie dwory i pałace ożywione muzyką”. Tyle, że nie tą, którą co tydzień możemy usłyszeć na weselach organizowanych w tych zabytkowych obiektach. Pomysłodawcą przyświecała idea wskrzeszenia starej tradycji, czyli raczej prezentacji muzyki, która wówczas była uważana za popularną, a dzisiaj jest po prostu muzyką klasyczną. Tym razem koncert odbędzie się w Pałacu w Biedrusku nieopodal Poznania. Obiekt ten ma swoją bardzo ciekawą historię. To w nim rezydował w 1937 roku król Rumunii, który właśnie co – na pobliskim poligonie – przejmował honorowe dowództwo nad 37 Pułkiem Piechoty. Oj, co wtedy się działo!

   W sobotę 23 kwietnia o godzinie 16.30 rozpocznie się koncert. Będziemy mogli usłyszeć zarówno utwory muzyki klasycznej, jak i utwory muzyki filmowej i popularnej, w tym piosenki wiosenne w wykonaniu Dziecięcego Chóru Operowego pod dyr. Michała Sergiusza Mierzejewskiego. Wystąpi również Orkiestra Kameralna POSM II st. im. M. Karłowicza. Wstęp jest bezpłatny!

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę