Wielkopolski Portal Senioralny

Ratajski Przystanek Seniora

Ratajski Przystanek Seniora
  W wielu miejscowościach przeprowadzane są różnorodne działania na rzecz osób starszych. Współfinansują je lokalne samorządy. Ale ogromne znaczenie mają także działania spółdzielni mieszkaniowych. Jedną z nich jest Spółdzielnia „Osiedle Młodych” na poznańskich Ratajach.

   W latach 70. ubiegłego wieku rozpoczęto budowę jednej z dwóch wielkich „sypialni miasta”. Została ona usytuowana na poznańskich ratajach. Określenie jej mianem „sypialni” jest niesprawiedliwe, gdyż oprócz mieszkań powstały tam pawilony handlowe, szkoły i przedszkola oraz domy kultury. To jest miasto w mieście, bo mieszka tam 60 tysięcy osób. Spółdzielnię mieszkaniową nazwano „Osiedle Młodych”. Ale czas nieubłaganie biegnie i pierwsi mieszkańcy od dawna przyprószeni są siwizną. Ale władze spółdzielni nie zapinają o ich potrzebach. Stąd inicjatywa „Ratajskiego Przystanku Seniora”. W kilku osiedlowych domach kultury odbędzie się cykl zajęć dla osób starszych. Będzie kurs fotografii, warsztaty florystyczne, prezentacje kilku ciekawych turystycznie państw. Nie zabraknie także zajęć związanych z psychologią oraz zdrowym trybem życia. A wszystko to będzie się działo przez trzy wiosenne miesiące. Bliższe informacje znajdują się poniżej.

1 komentarz

  • Adjourl
    Adjourl środa, 27 lipiec 2022 04:13 Link do komentarza

    cheap cialis Methylprednisolone Over The Counter

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego