Wielkopolski Portal Senioralny

Nie tylko toast...

Nie tylko toast...
   W polskiej tradycji podczas biesiadowania, szczególnie rodzinnego, jest śpiewanie piosenki „Sto lat”. Ale mało kto wierzy w to, że ktokolwiek dożyje tego sędziwego wieku. A to jest błędne!

   Faktem jest, że mamy ogromny postęp medycyny. Już od ponad trzydziestu lat mamy również dostęp do najnowszej diagnostyki oraz leków. Efekty tego są zdumiewające. Tylko w samym Poznaniu żyją 142 osoby, które ukończyły lub w tym roku ukończą 100 lat. Nie powinno być dla nikogo zaskakującym, że panie żyją dłużej od panów. Jest to tendencja ogólnoświatowa. Najstarsza poznanianka mieszka urodziła się w 1914roku, a więc w tym roku skończy 108 lat. Trochę mło0dcsze osoby mają odpowiednio 106, 105 i 104 lata. Nawet ZUS postanowił przyznać specjalną gratyfikację Polakom, a może raczej Polkom żyjącym powyżej 100 lat.


  Naszej Redakcji nie pozostaje nic innego, jak życzyć im zdrowia…

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę