Wielkopolski Portal Senioralny

Jadłodzielnia w Głuchowie

Jadłodzielnia w Głuchowie
      Czas temu jakiś do Polski dotarła moda na to, żeby nadmiar naszej żywności przekazywać innym. Pomysł nie tylko jest szlachetny, ale i pożyteczny. Nazwano go jadłodzielnią.

   Od lat wielu ludzi na świecie głoduje. Również codziennie wyrzucamy tony, tak tony niepotrzebnej żywności. Oczywiście jest to żywność, która ma stosunkowo krótki okres ważności (chociaż to też często jest złudne). Jednak nie da jej się przetransportować do Afryki. Ale i u nas jest wielu potrzebujących i niestety będzie ich przybywać. Należy też dodać, że produkcja żywności, a szczególnie mięsa wytwarza bardzo duże ilości gazów cieplarnianych.

   Stąd narodził się taki sąsiedzki sposób dzielenia się z nadmiarem pełnowartościowej żywności. Nazywa się jadłodzielnia. Kolejne takie miejsce powstało w Głuchowie w gminie Komorniki. W „Bistro 16” mieszczącym się na ulicy Komornickej wystawiono specjalną lodówkę. Można do niej włożyć, ale i też zabrać pełnowartościową żywność. Mogą to być zarówno wyroby kupione w sklepie, jak i własne wypieki, czy potrawy. Zachęcamy wszystkich w większych i mniejszych miejscowościach do naśladowanie tej ważnej i potrzebnej inicjatywy.

Więcej w tej kategorii: « Lewy do prawego… Barbara Kraftówna »

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego