Wielkopolski Portal Senioralny

Po zdrowie do kina

Po zdrowie do kina
   Dużo w ciągu ostatnich dwóch lat myślimy i piszemy o zdrowiu. Nic dziwnego, skoro walczymy z pandemią. Dziwić może jedynie covido-sceptycyzm skoro codziennie docierają informacje o zakażeniach i śmiertelnych konsekwencjach.

    Na tym tle trochę świeżości przynoszą badania naukowe przeprowadzone przez University College London i Vue Entertainment i pokazują, że kino może przynosić fascynujące korzyści poznawcze, emocjonalne i fizjologiczne. Wyjście do kina może być dla nas dobre i pomóc w odejściu od narastającej presji bycia cały czas online. Wyniki przeprowadzonych eksperymentów przyniosły bardzo optymistyczne wnioski :
„Doświadczenia kulturowe, takie jak kino, mogą poprawić pamięć, koncentrację i utrzymać mózg w dobrej kondycji. Podczas seansu serca biją zgodnie, co może wpłynąć na więzi społeczne, wydajność zespołu i zmniejszyć samotność. Kilka godzin w kinie może sprawić, że uczestnik seansu będzie bardziej kreatywny i produktywny.”

   Ruszmy zatem do kin dla własnego zdrowia i dobra. Tak zachęca widzów Multikino. „W nadchodzących miesiącach widzowie będą mieli wiele okazji do tego, żeby się zatracić w niezwykłych opowieściach. Już teraz na wielkim ekranie można oglądać najnowsze przygody Jamesa Bonda w filmie „Nie czas umierać” oraz „Wesele” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. W październiku na widzów czeka jeszcze między innymi „Venom 2: Carnage”, „Diuna” oraz „Furioza” z Mateuszem Banasiukiem i Weroniką Książkiewicz w rolach głównych. Natomiast w kolejnych miesiącach premierę będą miały: „Eternalas”, „Pitbull” Patryka Vegi, „Bo we mnie jest seks”, „Dom Gucci”, „Spider-Man: Bez drogi do domu” oraz „Matrix Zmartwychwstania”.


    Szczegółowy repertuar oraz więcej informacji na temat filmów znajduje się na stronie https://multikino.pl/. Bilety na premierowe seanse można nabyć w kasie kin sieci Multikino, na stronie https://multikino.pl/ oraz przez aplikację mobilną.”

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego