Wielkopolski Portal Senioralny

Białoruś – Forever

Białoruś – Forever
     No chyba wszyscy wiemy o tym, że Czesław Wydrzyki – znany później, jako Czesław Niemen urodził się w Wasiliszkach na obecnym terytorium Białorusi, wcześniej ZSRR, a jeszcze wcześniej Polski.

  Powszechnie wiadomo, że natarcie Armii Radzieckiej ku Berlinowi w 1944 roku zostało przeprowadzone przez niedostępne bagna Białorusi. Biblioteka Ratuszowa w Lesznie zaprasza na wieczorek poświęcony Białorusi. W podróż po tym kraju zabierze gości wolontariuszka Duna. Opowie o tradycjach i kulturze swojego kraju, odpowie na pytania. Będzie też okazja do skosztowania białoruskich przysmaków.


  O naszej wspólnej, wielowiekowej przyjaźni można byłoby napisać nie jedną książkę. Dzisiaj jest tak, jak jest. Biblioteka Ratuszowa w Lesznie zaprasza  w poniedziałek 11 października o godzinie 17 na wieczorek poświęcony Białorusi. Zaprasza na podróż po tym kraju. Zabierze na nią wolontariuszka Duna. Opowie o tradycjach i kulturze swojego kraju, odpowie również na Państwa pytania. Będzie to też okazja do skosztowania białoruskich przysmaków.

   No to ślinka nam już cieknie...

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego