Wielkopolski Portal Senioralny

BUKOWIŃSKIE SPOTKANIA w PILE

BUKOWIŃSKIE SPOTKANIA w PILE
   Polska od zawsze słynęła z gościnności. Przez setki lat na polskiej ziemi mieszkali Żydzi, Cyganie, Niemcy, Rosjanie, Austriacy, Łemkowie i Bóg wie jeszcze kto? A po 1945 roku zaczęła obowiązywać jedna religia, jeden język i jedna partia.

   Dzisiaj w Polsce pracują Ukraińcy, Białorusini, Gruzini, Mołdawianie, Czeczeńcy, Hindusi i oczywiście Wietnamczycy. Dlatego należy się uznanie Regionalnemu Centrum Kultury w Pile, które zaprasza w niedzielę 10 października na koncert finałowy 32 Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego "Bukowińskie Spotkania". Wystąpią zespoły: Pojana (Polska), Flori de Bucovina (Rumunia), Podgrodzianki (Polska), Echo Bukowiny (Polska), Dawidenka (Polska), Dunawiec (Polska), Jodełki (Polska), Jutrzenka (Polska), Czerniwczanka (Ukraina), Piatra Şoimului (Rumunia), Stanowianie (Polska), Rosa (Polska), Plaiurile Pojorătei (Rumunia), Zołota Krynica (Ukraina). Koncert zaplanowano w Parku na Wyspie o godz. 15.00, a gdyby deszcz pokrzyżował te plany, to w Sali Miejskiej, ul. Dąbrowskiego 8.

   Imprezę dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

   Bukowina to historyczna kraina leżąca pomiędzy Karpatami Wschodnimi, a Dniestrem. Obecnie znajduje się ona w granicach administracyjnych Ukrainy i Rumunii, wcześniej także północnej Mołdawii.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego