Wielkopolski Portal Senioralny

Poznań senioralny 2021

Poznań senioralny 2021
   Przez dwa tygodnie seniorzy mają we władaniu miasto. Symboliczne klucze do niego wręczył prezydent Jacek Jaśkowiak. W tegorocznym programie znalazło się ponad 100 wydarzeń: wykłady, warsztaty, drzwi otwarte. Część z nich stacjonarnie, część online.

   Seniorzy będą mogli skorzystać z badań wzroku i słuchu, z warsztatów fizjoterapeutycznych , z informacji na temat COVID-19 i leków bez recepty. Biblioteka Raczyńskich zaprosi na kurs komputerowy. Centrum Inicjatyw Senioralnych zaprasza na instruktaże obsługi biletomatów, paczkomatów i Poznańskiego Roweru Miejskiego. Będzie też możliwe poszerzenie wiedzy na temat tak, tak rynku pracy dla seniorów, przepisów prawa np. spadkowego, dotyczącego darowizn, bezpieczeństwa osobistego, pierwszej pomocy i nauki języków obcych. Dostępne będą treż informacje o rentach i emeryturach. Również zorganizowane zostaną wyprawy tematyczne po Poznaniu, koncerty, recitale, śpiewanki, warsztaty teatralne (Teatr Nowy) i plastyczne.

   Uczestnictwo w tych wydarzeniach jest w większości bezpłatne, albo niskopłatne, szczegółowy program jest dostępny na stroni CIS www.centrumis.pl .

1 komentarz

 • ania
  ania wtorek, 28 wrzesień 2021 13:02 Link do komentarza

  Wielkopolskie Centrum Fizjoterapii zaprasza na dwa wydarzenia organizowane przez nasze Centrum:?
  ? 2 października godz. 9.00, 10.00, 11.00
  ?‍♂️ Warsztaty z ćwiczeń stabilizacyjnych tułowia
  Na spotkaniach będzie się można dowiedzieć, w jaki sposób unikać bólu pleców oraz jakie ćwiczenia profilaktyczne wykonywać. Zajęcia dedykowane osobom z bólami kręgosłupa i dyskopatią.
  Dołącz do wydarzenia na Facebooku
  ? https://fb.me/e/RQEwmzzt
  ____________________________
  ? 16 października - godz. 9.00, 10.00, 11.00
  ?‍♂️ Pokonaj ból mięśni i stawów
  Uczestnicy zajęć dowiedzą się, w jaki sposób unikać bólu, wykonując odpowiednie ćwiczenia oraz jakie zabiegi fizykalne są najlepsze dla konkretnego schorzenia. Spotkanie dedykowane osobom z reumatoidalnym zapaleniem stawów, zwyrodnieniem stawowym, bólami mięśni i dyskopatią.
  Dołącz do wydarzenia na Facebooku
  ? https://fb.me/e/2PNsjRr7h
  ____________________________
  Organizator i miejsce:
  Wielkopolskie Centrum Fizjoterapii,
  ul. Łomżyńska 1, Poznań
  Zapisy: tel. 692 750 222
  Udział jest bezpłatny
  https://wielkopolskiecentrumfizjoterapii.pl/fizjoterapia/

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego