Wielkopolski Portal Senioralny

Nie żyje Wiesław Gołas

Nie żyje Wiesław Gołas
    Większość z nas pamięta go, jako Czereśniaka z serialu (nie mylić z telenowelą)  „Czterej pancerni i pies”. Inni9 zapamiętali go, jako wykonawcę piosenki „W Polskę idziemy” . A jeszcze inni pamiętają go z ról teatralnych i z warszawskich kabaretów.

    Któż lepiej niż on mógł pójść w Polskę w słynnej piosence kabaretowej Młynarskiego. W tym brawurowym wykonaniu, które podziwiają kolejne pokolenia, było wszystko co można powiedzieć o tej narodowej przywarze. Gołas potrafił w aktorstwie wszystko, od mimiki twarzy wyrażającej emocje tak różne, od śmiechu po grozę, po postacie poruszające się na scenie lub planie filmowym w sposób całkowicie podporządkowany grane roli. Można by wymieniać długo jego aktorskie dokonania , to ponad 120 ról filmowych, teatralnych, telewizyjnych. W pamięci widzów najczęściej pozostały te komediowe, zabawne wywołujące salwy śmiechu.

Ale i te podszyte ironią, sarkazmem, refleksją. To wielki dar móc bawić, śmieszyć i jednocześnie wplatać pewną powagę zastanowienia nad kondycją ludzką. Kto widział grającego Gołasa zapamięta go na zawsze. Miał 90 lat. To wiek sędziwy, a przecież chciałoby się by został z nami dłużej. Na szczęście są zapisy jego aktorskich dokonań!

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego