Wielkopolski Portal Senioralny

Jean-Paul Belmondo nie żyje

Jean-Paul Belmondo nie żyje
  Towarzyszył nam od czasów młodości po wiek dojrzały. Jego życie było pełne emocji. Od sportu, boksu i piłki nożnej, do aktorstwa, najpierw Nowej Fali, później w filmach głównego nurtu. Krytycy mieli mu za złe, że porzucił kino autorskie.

    On jednak postawił na sukces i popularność. Stał się ikoną kina francuskiego i światowego. Grał role komediowe i wcielał się w bohaterów kina akcji. Jego bardzo charakterystyczna twarz, przez niektórych uważana za brzydką, stała się atutem rozpoznawalności. W wielu filmach, a było ich ponad 80, podejmował także wyzwania kaskaderskie, lubił ryzyko i wykorzystywał sprawność fizyczną. Z gry w filmach akcji zrezygnował w latach osiemdziesiątych. Jak sam żartował, nie chciał być „latającym dziadkiem francuskiego kina”. Powrócił do ról teatralnych, ale zapamiętany będzie jako aktor filmowy. Nie grał już od wielu lat, a ciągle żył w pamięci widzów. Miał 88 lat. Mówił o sobie „zrobiłem już w życiu wszystko, co chciałem”.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego