Wielkopolski Portal Senioralny

Smaki Powiatu Poznańskiego

Smaki Powiatu Poznańskiego
     Jedzenie ma ogromną przeszłość i gigantyczną przyszłość. O jedzeniu powstają liczne programy telewizyjne, nawet filmy. Napisano też wiele książek, powstały też wiesze.

    Ach ten dzień w kolorze śliwkowym…….
   A my tak - po kieliszku, po troszeczku
   Popijamy calutki ten dzień
  - Próbujemy nalewki
   Z dzikiej róży, z porzeczki
   Żeby sprawdzić - czy zima
   To wypić się da?...

   Idzie jesień a z nią po czasie zbiorów, czas ich zaprawiania i szykowania zapasów na zimę. Choć dzisiaj już nie odczuwamy w marketach spożywczych pór roku, to warto powracać do smaków przeszłości i nacieszyć się wspomnieniami z młodości. Wszak nasze babcie i mamy zaprawiały i odkładały na półki owoce i warzywa w różnych postaciach. Powidła, kompoty, konfitury, kwaszone warzywa i tak można by wymieniać. Wracamy do tych smaków z radością i wzruszeniem. Powiat Poznański organizuje konkurs na te smaki. Instytut Skrzynki i Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego ogłosiły właśnie kolejną edycję konkursu na najlepszy smak. Zgłoszenia konkursowe można nadsyłać do 11 września. Więcej informacji znajduje się TUTAJ.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego