Wielkopolski Portal Senioralny

Biesiada szewska

Biesiada szewska
    Tradycja i historia jest nierozerwalną częścią każdego narodu. Wiedzą o tym doskonale władze Kazimierza Biskupiego koła Konina. Zorganizowano I Biesiadę Szewską.

   Powiedzenia: „pić jak szewc lub wódka jest dla ludzi, nie dla szewców”, są dowodem, że to nie jest mądrość i bardzo krzywdzi tych idących w zapomnienie rzemieślników. Wielka szkoda, że znika zacny zawód, dzięki któremu buty nosiliśmy dłużej i tym samym ratowaliśmy świat przed zaśmiecaniem niepotrzebnymi zakupami. Dziś taka postawa jest modna i propagowana zwłaszcza przez świadomą część młodego pokolenia. Czy taka idea przyświecała organizatorom I Biesiady Szewskiej nie wiemy, ale warta jest pochwały inicjatywa wójta Kazimierza Biskupiego, Grzegorza Maciejewskiego. Było wesoło i pożytecznie, bo można było zaszczepić się na Covid 19. Brawo dla wójta, dla dr Bożeny Janickiej i wszystkich wspomagających. Piknik może być dodatkową zachętą do zachowań zdroworozsądkowych, propagowania postaw obywatelskich i po prostu cywilizacyjnych. Oczywiście było też smacznie i wesoło, zaserwowano wiele tradycyjnych i nowych potraw lub wracających na nasze stoły. Była muzyka, śpiew, taniec, gry i zabawy. Można było też wypić różnych trunków wielki wybór, bez odwołania do niechlubnej tradycji i krzywdzących porzekadeł.

Więcej w tej kategorii: « Do muzeum w Koninie Uwaga oszuści! »

4 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę