Wielkopolski Portal Senioralny

Z wiejskiego stołu

Z wiejskiego stołu
   Któż nie lubi dobrze zjeść. Czasem mamy ochotę na coś bardzo wykwintnego, wyszukanego. Często zerkamy w stronę kuchni śródziemnomorskich, albo azjatyckich.

   Częściej jednak skłaniamy się do tradycyjnej kuchni rodzimej. Często mającej swoje źródła w dawnej kuchni wiejskiej. Polska tradycyjna kuchnia pełna jest naturalnych, ekologicznych składników, dających przyjemność jedzenia zdrowego, naturalnego, bez polepszaczy i konserwantów. Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego zaprasza na pokaz kulinarnej tradycji polskiej wsi, szczególnie wielkopolskiej, w której znaczną rolę odgrywają także wpływy niemieckie. Warto wybrać się w najbliższą niedzielę 11 lipca od 11.00 do 17.00 i smakować, kupować, może także uczyć się tradycyjnej kuchni i włączyć ją do swojego repertuaru potrawy przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich. Podczas imprezy odbędzie się też konkurs  “Smaki Powiatu Poznańskiego 2021 – Smak Miodu”. Współorganizatorerm konkursu jest Instytut Skrzynki, a odbywa się on pod patronatem Starosty Poznańskiego.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego