Wielkopolski Portal Senioralny

Nagrody kulturalne powiatu poznańskiego

Nagrody kulturalne powiatu poznańskiego
    Doceniamy przede wszystkim ludzi z pasją, działających na rzecz swoich środowisk i promujących powiat poznański, tak w kraju jak i na świecie. I bardzo się cieszę, że takich ludzi w naszym regionie nie brakuje – powiedział starosta poznański Jan Grabkowski, ogłaszając tegorocznych laureatów.

   Nagrodę pierwszego stopnia otrzymał świętujący właśnie 50-lecie swojej działalności Zespół Pieśni i Tańca Wiwaty. Od dwudziestu lat, kieruje nim Sławomir Pawliński. Zespół ma w repertuarze tańce narodowe oraz liczne widowiska okolicznościowe. Wiwaty od wielu już lat promują Pobiedziska oraz powiat poznański na licznych imprezach krajowych i zagranicznych. 25-lat działa Zespół Folklorystyczny Modrzanki z Modrza w gminie Stęszew, który został uhonorowany nagrodą drugiego stopnia. Grupa od samego początku prowadzona jest przez Weronikę Polaczek, autorkę programów o charakterze rozrywkowym i ludowym. Zespół występuje przy akompaniamencie autorskiej muzyki Czesława Gryski z Plewisk.


    Powiatową nagrodę trzeciego stopnia otrzymał Krzysztof Żeleśkiewicz, animator amatorskiego ruchu muzycznego, kapelmistrz Orkiestry Dętej w Chludowie oraz Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego