Wielkopolski Portal Senioralny

Rękodzieło w Szreniawie

Rękodzieło w Szreniawie
    Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie rozpoczęło cykl pokazów sobotnio – niedzielnych dla publiczności.

   W dniach 15-16 maja, w godzinach 12.00 – 16.00, polecamy wszystkim „Weekend z rękodziełem”. Jak wykonać pająka ze słomy opowie uznana twórczyni ludowa Jadwiga Anioła. Jak powstają rzeźby w drewnie Jerzego Sowijaka oraz wyroby z wikliny autorstwa Marioli Wittchen. Będzie szansa przyjrzenia się pracy jednego z nielicznych garncarzy wielkopolskich, Łukasza Dzieciątkowskiego, kowala Zdzisława Mejsaka i powroźnika Ryszarda Kozdronia .Będzie można zakupić wyroby rzemieślników i twórców zrzeszonych w Stowarzyszeniu Twórców Ludowych.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę