Wielkopolski Portal Senioralny

Wiedeńscy seniorzy w walce z ubóstwem pieką ciasta

Wiedeńscy seniorzy w walce z ubóstwem pieką ciasta
     Któż nie spróbowałby wiedeńskiej kawy i tamtejszych wypieków. Od 2015 roku działały w Wiedniu kawiarnie „Vollpension”, w których seniorki i seniorzy przygotowywali wypieki, a młodzież kelnerska obsługiwała gości.

    To przedsięwzięcie międzypokoleniowe miało zapobiegać ubóstwu i jednocześnie izolacji ludzi starszych. Seniorzy dorabiali sobie do emerytury dzieląc się swoimi przepisami i cukierniczą tradycją, nierzadko wyniesioną z domu rodzinnego. Pandemia pokrzyżowała wspaniałą inicjatywę, ale organizatorzy postanowili przenieść ją po części do Internetu. Wprawdzie nie można wypić kawy i zjeść słodyczy przygotowanych przez seniorów, ale można uczestniczyć w kursach on-line i nauczyć się samemu je przygotowywać. Inicjatywa cenna i warta naśladowania.

    Poniżej przedstawiamu Państwu relację z tego wydarzenia. Materiał jest doskonał okazją do przypomnienia sobie języka niemieckiego. Można go obejrzeć TUTAJ.

62 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę