Wielkopolski Portal Senioralny

Syndrom Zmartwychwstania

Syndrom Zmartwychwstania
   Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa jest dla wierzących Chrześcijan zapowiedzią i gwarantem powszechnego zmartwychwstania wszystkich ludzi na dźwięk trąb Sądu Ostatecznego.

   Tegoroczna niedziela Wielkiej Nocy była już drugą obchodzoną w czasach światowej pandemii koronawirusa. Czego nauczyliśmy się przez ten rok, jako społeczeństwo? Na pewno zdalnej nauki i pracy. Wielu przedsiębiorców nauczyło się walki o zachowanie miejsc pracy oraz o przetrwanie własnych biznesów. Przed pandemią nie obciążały one Państwa, a wręcz przeciwnie przynosiły mu dochody dzięki różnym podatkom. Osoby starsze nauczyły się żyć w samotności, a mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej kompletnej izolacji od świata zewnętrzego - od rodziny, bliskich i znajomych. Po roku pandemii i u szczytu trzeciej, największej dotychczas, fali w niedzielę wielkanocną można było zaobserwować na ulicach miast przerażający widok. Bardzo wiele osób nie nosiło po prostu maseczek. Zazwyczaj były to pary, ale zdarzały się też i większe grupy. Co gorsze wchodzili oni do „Żabki” i robili – zazwyczaj skutecznie – zakupy!

   Zapewne uwierzyli oni w to, że skoro Jezus zmartwychwstał to oni (jako osoby wierzące, też będą miały taki przywilej), co wynika z nauki Kościoła Katolickiego. Tyle, że to nijak się ma do faktów  naukowych, informacji przekazywanych przez epidemiologów, czy choćby relacji pracowników służby zdrowia. Również nijak się to ma do obowiązujących przepisów prawa i ogólnie przyjętych norm społecznych. Otóż okazuje się, że egoizm i brak poszanowania dla zdrowia i życia innych ludzi stał się w te święta pewnym wyróżnikiem. Nazwałbym go syndromem Zmartwychwstania.  

6 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego