Wielkopolski Portal Senioralny

Polska - Siła obrazu

Polska - Siła obrazu
    Czekaliśmy na tę wystawę, by w jednym miejscu obejrzeć dzieła wybitnych polskich twórców, powstałe między 1840 a 1918. Tematycznie związane z historią Polski, będącej wówczas pod zaborami.

    Owe obrazy podtrzymywały świadomość narodową i historyczną pamięć o chlubnej przeszłości Rzeczypospolitej. Budowały tożsamość i nadzieję na odzyskanie niepodległego bytu. Na niezwykłą ekspozycję, przygotowaną przez Muzeum Narodowe w Warszawie we współpracy z Musée du Louvre-Lens i Muzeum Narodowym w Poznaniu, składają się dzieła m.in. Jana Matejki, Artura Grottgera, Józefa Brandta, Józefa Chełmońskiego, Maksymiliana i Aleksandra Gierymskich, Jacka Malczewskiego, Ferdynanda Ruszczyca, Leona Wyczółkowskiego, Wojciecha Weissa, Witolda Wojtkiewicza, Stanisława Wyspiańskiego. Wielka szkoda, że nie możemy obcować z nimi w salach muzeum. Cóż takie są skutki i koszty pandemii. Zapraszamy więc do wirtualnego odwiedzenia jej z nadzieją, że wróci czas uczestnictwa „na żywo”.

    A póki co, to mażna zobaczyć wystwę w wersji on-line. Zaprszamy Państwa, wystarczy nacisnąć TUTAJ.

Więcej w tej kategorii: « Brawo Poznań! W Szreniawie online »

7 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego