Wielkopolski Portal Senioralny

Brelok na ratunek

Brelok na ratunek
      Poznańska Straż Miejska chce wyposażyć seniorów breloki do kluczy, które w razie potrzeby uzyskania pomocy mogą stać się urządzeniem alarmowym.

    Wyjęcie zawleczki breloka włączy głośny alarm, który powinien sprowadzić pomoc. Urządzenia te będą rozdawane już w tym miesiącu w punkcie szczepień na MTP. Taki kieszonkowy alarm powinien wzmocnić poczucie bezpieczeństwa jago posiadaczy. Czy tak się stanie? Zobaczymy. Jest to jedno z działań podejmowanych przez Straż Miejską w programie „Seniorzy – bezpieczeństwo osobiste”. Na marginesie warto zastanowić się czy współczesny sześćdziesięciolatek kwalifikuje się już do bycia seniorem. Wydaje się, że bardzo przesunął się ten wiek, w którym potrzeba pomocy staje się oczywistością. Jednak dbałości o bezpieczeństwo nigdy za wiele.

22 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego