Wielkopolski Portal Senioralny

Krzysztof Kowalewski nie żyje

Krzysztof Kowalewski nie żyje
    Gdy umiera wielki aktor zastanawiamy się jak zostanie zapamiętany, która rola zasłużyła na życzliwą pamięć widzów. W przypadku Krzysztofa Kowalewskiego to bardzo trudny wybór. Był bowiem aktorem tak wszechstronnym, że decyzja taka jest prawie niemożliwa.

    Grał w filmach, telewizji, radio, teatrach, kabaretach. Tworzył postacie charakterystyczne, najczęściej komediowe, pełne ciepła i aktorskiego kunsztu. Wraz z aktorem odchodzą jego role teatralne, te które potrzebują bezpośredniego, żywego kontaktu z widzem. Na szczęście zostają te nagrane, zapisane, do nich z pewnością będą sięgać kolejne pokolenia odbiorców. Jedna z ról już za życia aktora stała się kultową w najlepszym rozumieniu słowa, to legendarny radiowy pan Sułek. Postać wspaniała, która wniosła na stałą do języka polskiego frazy powtarzane w codziennym obiegu. Oby nie tylko ta kreacja została w pamięci powszechnej. Krzysztof Kowalewski będzie też pamiętany jako człowiek i obywatel, odważny, bezkompromisowy, krytyczny i życzliwy.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego