Wielkopolski Portal Senioralny

Poznań wyróżniony przez Komisję Europejską

Poznań wyróżniony przez Komisję Europejską
    Gdy jedziemy przez nasze miasto, a lepiej, gdy idziemy - to widzimy, że jest coraz piękniejsze. Remontowane kamienice z przełomu poprzednich stuleci pokazują piękno secesji, kunszt projektantów i wykonawców.

    Widać też ślady żyjących tu niegdyś narodowości, niekoniecznie zaprzyjaźnionych. Ale to inna historia. Nawet najstarsi Poznaniacy nie pamiętają tamtych czasów, a jest coraz więcej ludzi w wieku senioralnym. Różnie wyznaczamy granice starości, ale przy epidemii jest to ponad 60 lat. Dlaczego akurat tyle, trudno powiedzieć. Jednak włodarze Poznania potraktowali poważnie tę cezurę i za troskę o ludzi w tym wieku zostali wyróżnieni. Miasto otrzymało „Nagrodę specjalną w międzynarodowym konkursie Access City Award”. Brzmi to mało zrozumiale. Niemniej Jurorzy docenili dostępność usług publicznych w czasie pandemii - zwłaszcza pomoc dla seniorów, osób samotnych i z niepełnosprawnościami.    Access City Award to nagroda przyznawana przez Komisję Europejską. Trafia ona do miast, które są dostępne i przyjazne dla osób z niepełnosprawnościami. W tegorocznej edycji konkursu Poznań otrzymał nagrodę specjalną za dostępność usług publicznych w czasie pandemii.”- czytamy na łamach Gazety Wyborczej. Miasto zostało docenione m.in. za Telefon Porad Cyfrowych (pomoc seniorom w korzystaniu z nowych technologii), Maseczkę Seniorro (akcja szycia maseczek ochronnych przez starszych mieszkańców miasta dla swoich rówieśników), Zakupy dla Seniora i Telefon Serdeczności (mieszkańcy mogą zadzwonić i porozmawiać o swoich problemach).

Brawo nasze miasto! Brawo Poznań!

 

Więcej w tej kategorii: « Złoty Diego Radosne święta »

17 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę