Wielkopolski Portal Senioralny

Gotujmy dynię z Okrasą

Gotujmy dynię z Okrasą
   Dynia robi karierę w polskiej kuchni i obyczaju, jako halloween’owy lampiono-świecznik. To niewątpliwy wpływ amerykanizacji świadomości naszych rodaków.

    Z dzieciństwa pamiętam zupę dyniową, dynię marynowaną i to chyba wszystko. Nie wspominam dobrze tych potraw. Tymczasem Powiat Poznański wspiera już po raz siódmy Festiwal Dyni w Deli Parku w dniach 17 i 18 października. W cenie biletu organizatorzy, jak zapewniają, przygotują wiele atrakcji, do obejrzenia, kupienia, ugotowania i zjedzenia. A to wszystko od 10-tej, do 18-tej w sobotę i niedzielę. Niewątpliwie gwiazdą festiwalu będzie sobotnie spotkanie z Karolem Okrasą, który zaprezentuje nowatorskie potrawy z dyni.
 
    Do Parku można dojechać autobusami linii 703 z Górczyna do Rosnówka (Przystanek Stawnego), PKS Poznań - Zielona Góra (należy powiedzieć kierowcy że wysiada się na przystanku Trzebaw Delicjusz). Można także skorzystać z pociągu jadącego na trasie Poznań – Wolsztyn i wysiąść na stacji Trzebaw / Rosnówko. Wreszcie można dojechać tam samochodem. Park mieści się 15 km od Poznania jadąc  w kierunku na Wrocław drogą krajową nr 5. Park posiada bezpłatny parking dla wszystkich gości.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego