Wielkopolski Portal Senioralny

„Kult.Film” w kinie Helios

„Kult.Film” w kinie Helios
   Jeszcze nie ucichły echa listy przebojów Trójki, ze słynnym zakończeniem, które w konsekwencji doprowadziło do upadku Trójki, jaką znaliśmy jeszcze od czasów PRL-u.

   Kazik Staszewski w głównej roli tego skandalicznego wydarzenia wystąpił bez własnej woli. A jeśli bezwiednie stała się jego udziałem, to za sprawą serwilizmu kierownictwa anteny i Polskiego Radia. Tak czy owak darmowa reklama dla płyty Kazika przeszła zapewne wszelkie oczekiwania producentów. Nikt nie zrobiłby tego lepiej i taniej. Tak mści się strach przed gniewem politycznych dysponentów, widoczny we wszystkich poczynaniach kierownictwa państwowego radia i telewizji. Trochę nie zamierzenie w tę atmosferę wbudowuje się film Olgi Bieniek, do którego scenariusz napisała razem z Leszkiem Gnoińskim. Główne role grają w tym niezwykłym filmie Janusz Zdunek, Janusz Grudziński i oczywiście sam Kazik Staszewski. To jest film o nie tylko o zespole Kult, jego miejscu na rokowej scenie. To film o niezwykłych ludziach i niezwykłej przyjaźni, która ukształtowała ich życie i kariery.


   Film nie penetruje jednak pokładów intymności, które naruszałyby głęboko prywatność, jak to często się dzieje, gdy pokazuje życie gwiazdy. Bohaterem filmu jest też Polska, ta komentowana od dziesięcioleci w twórczości Kazika i Kultu, oglądana i opisywana bardzo krytycznie, często szyderczo i bezkompromisowo. Możemy jeszcze raz się w tym obrazie przejrzeć.

   Ten wyjątkowy film będzie to można obejrzeć w czwartek 8 października o godz. 13.00 i 18.00 w poznańskim Kinie HELIOS w Galerii "Posnania". Projekcje odbędą się również w tych samych godzinach w kinach Helios w Pile, Kaliszu i Koninie.  Natomiast w Gnieźnie tylko o godz. 18.00. Film jest z polskimi napisami, a promocyjna cena biletu wynosi 10 zł.


 

Dodatkowe informacje

  • Do zobaczenia w sieci kin: Do zobaczenia w sieci kin
Więcej w tej kategorii: « „Legiony” w kinie Helios

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego