Wielkopolski Portal Senioralny

Wielka zbiórka książek

Wielka zbiórka książek
   Niestety nie należymy do społeczeństw oczytanych. Większość nie przeczytała w ciągu roku ani jednaj książki. Królują internetowe portale, zwłaszcza plotkarskie. Żyjemy chętniej życiem bohaterów serialowych niż własnym. W najlepszym wypadku wyżej stawiamy film, choć też nie najambitniejszy.

    Tym bardziej cenna jest inicjatywa podzielenia się książkami, zwłaszcza, że ceny w księgarniach nie są przystępne dla uboższych potencjalnych czytelników. Dlatego zachęcamy do udziału w zbiórce książek wydanych po roku 2000, nowych i używanych, przeznaczonych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Trafią między innymi do domów seniora i innych placówek. Trochę dziwić może cezura daty wydania, bo wartościowe pozycje wydawano także wcześniej. Słusznie natomiast nie będą przyjmowana encyklopedie i podręczniki, których aktualność i przydatność musiałaby podlegać weryfikacji.

  Wielka Zbiórka Książek to coroczna kampania społeczna prowadzona przez miesiąc w całej Polsce. W całym kraju jest ok. 1300 punktów zbiórki książek, do których każdy może przynieść te przeczytane już przez siebie. Tylko w samej Wielkopolsce takie miejsca znajdują się w 14 miejscowościach. Pełen ich wykaz znajduje się TUTAJ.

   Organizatorem szóstej edycji tej niezwykłej akcji społecznej jest Fundacja „Zaczytani”. Ambasadorami kampanii są m.in. Mateusz Damięcki, Anna Dereszowska, Grażyna Wolszczak, Katarzyna Pakosińska, Joanna Jabłczyńska, Paulina Holtz oraz Artur Barciś. W zeszłym roku udało się zebrać ponad 60 tysięcy książek, które trafiły m.in. do DPS-ów. W tym roku akcja zbierania będzie prowadzona do 11 października. A więc do dzieła. Podzielmy się lekturą!

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego