Wielkopolski Portal Senioralny

Kultura dla seniorów

Kultura dla seniorów
   Pandemia uniemożliwiła uczestnictwo, zwłaszcza ludzi starszych i schorowanych, w życiu kulturalnym w tzw. realu. Pozostaje więc siedzieć w domu i nie uczestniczyć? Oczywiście, że nie.

    Prezentujemy bardzo bogatą ofertę online, przygotowaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego specjalnie dla naszej grupy wiekowej. Dla bezpieczeństwa tegoroczna edycja jesiennej akcji „Kultura 60+” odbywa się wyłącznie w sieci. Oferta programowa została podzielona na wiele różnych działów. Są wśród nich m.in. propozycje muzeów, centrów kultury i sztuki oraz galerii. Ponadto będzie można uczestniczyć w wirtualnych koncertach oper i filharmonii oraz spektaklach teatralnych. Nie zabraknie także programów radiowych i telewizyjnych.

   Ta oferta nawet przygniata bogactwem. Można zaryzykować twierdzenie, że skorzystanie z niej byłoby z wielkim trudem możliwe online, a całkowicie niemożliwe fizycznie. Wymagałoby czasu, podróżowania, zaangażowania dużego budżetu. Dostęp cyfrowy nie jest równy osobistemu, emocjonalnemu, fizycznemu uczestniczeniu w różnych kulturalnych przedsięwzięciach. Ale przy pewnym skupieniu, odpowiednim wyborze i dawkowaniu może być wielką satysfakcją dla odbiorcy, a na pewno obroną przed kulturalnym wykluczeniem w czasie zarazy. Warto zapoznać się z ofertą i skorzystać z wybranych pozycji. Szczegółowy program można znaleźć TUTAJ.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego