Wielkopolski Portal Senioralny

Jesienni kochankowie

Jesienni kochankowie
    Nie zasługują na samotność i zapomnienie. Nikt nie zasługuje! Mają w pamięci liczne wzloty i upadki, wielkie miłości i rozstania. Często żyją nimi. Pielęgnują wspomnienia. Rozpamiętują. Nierzadko z trudem przypominają sobie imiona, zdarzenia, podniecające dziś pewnie już inaczej, ale ciągle ważne chwile z życia.

    Bo najważniejsza jest miłość. To konstytuuje nasze życie i nadaje mu sens. Wśród wielu jej odmian, przede wszystkim miłość kochanków, jej uniesienia, bicie serca, podniecenie, pragnienie, dążenie, spełnienie. Dlaczego miałoby zniknąć z wiekiem? Tak myślano jeszcze nie dawno, dwa trzy pokolenia wstecz. Przekonanie, że minął czas zalotów i seksu, rozdzielone też było niesprawiedliwie między mężczyzn i kobiety. Jeśli dopuszczano myśl, że mężczyzna po pięćdziesiątce może sobie na młodszą partnerkę i seks pozwolić, to kobiecie nie wypada, ani jednego, ani drugiego. To oczywista bzdura. Dziś wiemy, że seniorzy i to bez względu na wiek i płeć, oraz orientację, mogą, a może nawet powinni czerpać satysfakcję z życia seksualnego. Stąd chyba coraz większa śmiałość i tak duża ilość ogłoszeń matrymonialnych i towarzyskich, umieszczanych przez seniorów płci obojga, w wielu czasopismach, lub w Internecie. Byłoby niewybaczalne, gdybyśmy udawali na naszym portalu, że nie dostrzegamy tego zjawiska.

   W relacjach miedzy ludźmi w każdym wieku, ta sfera życia jest bardzo ważna. Nade wszystko ta głęboka więź, przybierająca wszystkie postacie przywiązania, adoracji, pożądania i satysfakcji bardzo intymnej. Nawet wtedy, gdy nie jest długotrwała, obarczona już nie tym zdrowiem i kondycją. Często tzw. miłość sanatoryjna jest warta przeżycia i zachodu. A cóż dopiero trwały intymny związek dojrzałych i doświadczonych ludzi. Dowodem na to są dwie edycje telewizyjnego programu „Sanatorium miłości”. Kochajmy się więc długo i zdrowo !!!

18 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego