Wielkopolski Portal Senioralny

W Gostyniu zaszczepią nas

W Gostyniu zaszczepią nas
   Seniorzy, czyli osoby w wieku 60+ zamieszkujący gminę Gostyń będą mogli bezpłatnie zaszczepić się przeciwko grypie. Obecnie takie działanie zalecane jest przez Ministerstwo Zdrowia.

   W tym roku szczepieniami zostanie objętych ponad 1360 osób, co stanowi 20% populacji seniorów mieszkających w gminie Gostyń. - Program pośrednio ma związek z COVID-19, ponieważ seniorzy są grupą, która najbardziej jest narażona na jesienną grypę - podkreśla wiceburmistrz Gostynia Grzegorz Skorupski. W obecnej sytuacji nie tylko chodzi o kwestie związane z samą grypą, ale także z powikłaniami pogrypowymi. Odbijają się nie tylko na układzie oddechowym, ale również bardzo często powodują one zaburzenia pracy serca, a nawet zgony. - Chcemy pomóc seniorom ponieważ jest to grupa społeczna, która często nie potrafi już samodzielnie zadbać o siebie – dodaje wiceburmistrz Gostynia Grzegorz Skorupski

   Gmina Gostyń zapłaci prawie 70 tyś. zł za przeprowadzenie tego bardzo ważnego zadania. Należy więc pogratulować radnym ogromnej empatii w czasach pandemii.

5 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę