Wielkopolski Portal Senioralny

Wsparcie finansowe dla DPS-ów

Wsparcie finansowe dla DPS-ów
    Wielkopolskie Domy Pomocy Społecznej otrzymały ponad 2 miliony złotych na prowadzenie dalszych działań ochronnych w związku z trwającą epidemią koranawirusa.

   Jednym z głównych ognisk koronawirusa są Domy Pomocy Społecznej. Tak jest w Polsce oraz na całym świecie. W ostatnich miesiącach właśnie w tych placówkach dochodziło do dramatycznych sytuacji. W Wielkopolsce funkcjonują 63 DPS-y, w których całodobową opieką objęte jest 6 tysięcy osób. Zajmuje się nimi 4 tysiące pracowników. Ostatnio wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk podpisał umowy na dofinansowanie 63 Domów Pomocy Społecznej działających w Wielkopolsce.

   Środki finansowe pochodzą z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Mają one stanowić wsparcie bieżącej działalności domów w trudnym okresie pandemii SARS CoV-2. Wsparcie finansowe ma objąć m.in. kadrę placówek oraz bieżące funkcjonowanie podczas wzmożonego reżimu sanitarnego.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę