Wielkopolski Portal Senioralny

Wakacje ze strachem

Wakacje ze strachem
    Na początku lipca wszyscy ruszyli na wakacje. Wiele osób zdecydowało się pojechać nad polskie morze. Ale to co tam zobaczyli było przerażające. Prawie nikt nie przestrzegał obowiązujących norm sanitarnych.

    Łeba jest znanym kurortem. Głównie odwiedzana jest przez młodych ludzi, ale nie brakuje tutaj osób w naszym wieku. W dni powszednie było widać znacznie mniejszy ruch niż w latach poprzednich. Ale w weekendy było już dosyć ciasno. Przerażające jest to, że prawie wszyscy zapomnieli o koronawirusie – tak jakby już go nie było. Ale niestety nadal jest! Tak samo jak trzy miesiące temu, kiedy nie mogliśmy nawet wejść do parku.

    Po ulicach przemieszczali się wczasowicze, którzy nie zamierzali przestrzegać wymaganych odległości. Wchodząc do sklepu, tylko ludzie w naszym wieku zakładali maseczki. Innym wydawało się, że to ich nie dotyczy. Ale największą plagą było i zapewne nadal jest zachowanie kelnerów w restauracjach. Mimo oczywistego obowiązku, tylko nieliczni mieli na twarzach założone maseczki. Także nikt nie myślał o dezynfekowaniu stolików po odejściu klientów.

    Zdumiewa fakt przymykania oka na takie antyspołeczne i sprzeczne z obowiązującym prawem zachowania. Przecież ewidentnie zagrażają one zdrowiu zarówno wczasowiczów, jak i spragnionych zysku mieszkańców. Gdzie jest Straż Miejska? Gdzie jest Policja? Gdzie jest Państwowa Inspekcja Sanitarna? A wreszcie, gdzie są radni miejscowości uzdrowiskowych? Czyżby wszyscy ponownie chcieli usłyszeć komunikaty nadawane z radiowozów Policji, abyśmy zostali w domu?

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego