Wielkopolski Portal Senioralny

Leszno - pamiętają o seniorach

Leszno - pamiętają o seniorach
    Samorząd miasta Leszna postanowił zadbać o seniorów opuszczających szpital. Uznano bowiem, że zanim ponownie zaczną samodzielnie funkcjonować w swoich domach powinni odbyć specjalistyczną rehabilitację.

   Władze Leszna postanowiły pomóc swoim seniorom, którzy opuścili placówkę szpitalną. Zazwyczaj nie od razu odzyskują oni wcześniejszą sprawność. Właśnie dlatego powstał ostatnio Dzienny Dom Opieki Medycznej. Każdego dnia może zająć się on 25 osobami. Osoby korzystające z takiego wsparcia mogą liczyć na opiekę pielęgniarską, lekarską, rehabilitacyjną, terapeutyczną i psychologiczną. Każdy otrzyma również trzy posiłki dzienne. Realizacja programu będzie kosztowała blisko 4 mln zł. Zdecydowana większość z tej kwoty to unijna dotacja.

  Podobne Dzienne Domy Opieki Medycznej powstały ostatnio w Wągrowcu i Poznaniu. Poniżej przedstawiamy relację z otwarcia poznańskiej placówki.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego