Wielkopolski Portal Senioralny

Kina ponownie zapraszają

Kina ponownie zapraszają
    Od soboty 6 czerwca kina mogą być ponownie otwarte. Może to nastąpić pod warunkiem spełnienia określonych norm sanitarnych. Ale, czy zaproponowane reguły zadowolą nas?

    Bardzo gwałtownie następuje w Polsce luzowanie obostrzeń związanych z pandemią. W przestrzeni otwartej nie musimy już nosić maseczek. Możemy spotykać się ze znajomymi w kawiarniach i restauracjach. Teraz będą otwierane kina. Ale oglądanie w nich filmów nie będzie takie samo, jak wcześniej. Po pierwsze widzowie powinni być usadzani z odstępem jednego wolnego miejsca obok. Rząd przed i za nimi powinien być wolny. Z prostego rachunku matematycznego wynika, że na sali kinowej będzie mogło przebywać jedynie 25% maksymalnej liczby widzów. Dlatego niezrozumiałe jest jednoczesne przyjęcie zasady, że widownia będzie mogła być wypełniona maksymalnie w 50%. No chyba, że na widowni będą same mamy z dziećmi – bo wtedy mogą siedzieć obok siebie. Takie rozwiązanie przypomina niedawny problem restauratorów, którzy musieli rozstrzygać kto z kim mieszka, a kto nie. Drugim problemem jest to, że przez cały sens musimy mieć na twarzy maseczkę. Ponadto ze względów epidemiologicznych powinniśmy podać swoje dane osobowe, aby Sanepid mógł nas namierzyć w przypadku, gdyby na seansie pojawił się ktoś zarażony koronawirusem.

     Ze względów biznesowych i sanitarnych na razie nie otworzą się sieci multipleksów – Helios, Cinema City i Multikino. Decyzję o zaproszeniu widzów podjęła część lokalnych kin w Wielkopolsce. Należą do nich m.in. kina „Apollo” w Poznaniu, „Pod kopułą” w Gostyniu, „Światowid” w Czarnkowie, „Trójka” we Wrześni, „Przedwiośnie” w Krotoszynie, ”Halszka” w Szamotułach, „Osiedlowe” w Trzciance, „MDK” w Wągrowcu i CKiS w Kaliszu.

     Sami Państwo musicie podjąć decyzję, czy warto w takich warunkach wybrać się do kina? Czy może jednak warto znacznie mniej zapłacić, za bezpieczne oglądanie filmu w domu, w jednym z internetowych kin zwanych VOD?


Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego