Wielkopolski Portal Senioralny

Powstaną kolejne dzienne domy seniora

Powstaną kolejne dzienne domy seniora
   W  tym roku w Wielkopolsce powstanie kolejne 19 dziennych domów i klubów przeznaczonych dla osób starszych. Będzie to możliwe dzięki dofinansowaniu w ramach rządowego programu Senior +. Dofinansowanie na dalszą działalność dostaną także te, które funkcjonują już od lat.

    Kilka lat temu zauważono, że w Polsce żyje coraz więcej osób starszych – nierzadko samotnych. Aby zapowiedz osamotnieniu ich zaczęto tworzyć Dzienne Domy Seniora. Oprócz różnorodnych zajęć, wprowadzono w nich możliwość zjedzenia obiadu. Założenie programu „Senior+”  jest takie, że samorządy pokrywają 60% kosztów. Pozostałe 40% pochodzi ze środków rządowych. W tym roku w Wielkopolsce powstanie kolejnych 19 takich placówek. Będą one dysponowały 530 miejscami. Ponadto istniejące już domy także dostaną dofinansowanie na dalszą działalność.

    Na uwagę zasługuje fakt, że placówki te głównie funkcjonują w małych miejscowościach, gdzie nie ma zbyt wielu możliwości ciekawego spędzenia wolnego czasu. Nowe domy i kluby powstaną w Książu Wielkopolskim, Rychtale, Tarnówku, Kawęczynie, Brzezinach, Grodzisku Wielkopolskim, Kiszkowie, Wijewie, Perzowie, Trzciance, Sośniu, Czarnkowie, Dąbiu, Kobylej Górze, Czajkowie, Kleczewie, Buku, Nowych Skalmierzycach, Brzezinach, Koźminku, Lesznie, Godziszach Wielkich i Kraszewicach. Poniżej przedstawiamy relację z imprezy zorganizowanej przez jedeną z takich placówek - Dom Seniora Wigor w Luboniu koło Poznania.

Media

1 komentarz

 • Odette
  Odette czwartek, 18, czerwiec 2020 15:40 Link do komentarza

  I tһink tһe admin of this site іs truⅼy ᴡorking һard in favor оf his web site,
  for tһe reason that here every data iѕ quality based stuff.


  Ⅽan Y᧐u Feel free to visit mу web blog:
  Judi Slot

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego