Wielkopolski Portal Senioralny

Archiwum Filmów Domowych

Archiwum Filmów Domowych
    Dzisiaj sfilmowanie własnej rodziny nie stanowi większego problemu. Ale dawno, dawno temu trzeba było mieć do tego kamerę filmową 8 mm. Obecnie istnieje szansa, aby nasze dawne filmy zyskały nowe życie.

   W czasach PRL-u można było kupić w sklepie „Foto-Optyka” kamerę filmową, projektor oraz czarno-białą taśmę filmową polskiej firmy „Foton”. Nie był to jakiś kosmiczny wydatek, gdyż cały zestaw wraz z ekranem kosztował równowartość jednej średniej pensji. A radość z utrwalenia rodzinnych chwil była nieoceniona. Dzisiaj zapis życia domowego w tamtych czasach jest bezcenny. Również dlatego, że znacząco różnił się od oficjalnego przekazu filmowego z tamtych lat.

   Reżyser filmów dokumentalnych Maciej Drygas postanowił wspólnie z Muzeum Sztuki Współczesnej zgromadzić te unikatowe filmy. Projekt nazwano Polskie Archiwum Filmów Domowych. Każdy z nas może zgłosić swoje prywatne, rodzinne filmy. Organizatorzy akcji zapewniają digitalizację filmu, umieszczenie go na specjalnej platformie internetowej oraz przesłanie autorom zdigitalizowanych filmów.   

   Organizatorzy proszą o nadsyłanie zgłoszeń do 31 maja 2020 roku poprzez formularz dostępny na stronie internetowej TUTAJ. Można także zgłośić swój film drogą pocztową, wysyłając go na adres: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (Filmoteka), ul. Pańska 3, 00-124 Warszawa.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego