Wielkopolski Portal Senioralny

Muzea ponownie zapraszają

Muzea ponownie zapraszają
    Przez ostatnie siedem tygodni wszystkie muzea były zamknięte. Teraz powoli otwierają one swoje podwoje dla zwiedzających.

     Z początkiem tygodnia rząd wprowadził w życie kolejny etap łagodzenia obostrzeń związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Zezwolono na otwarcie m.in. galerii handlowych oraz muzeów. Oczywiście wszyscy muszą zachować ostrożność. W placówkach muzealnych wydaje się to znacznie łatwiejsze. Każda z nich przygotowała stosowny regulamin. Ze względu na zachowanie koniecznej odległości pomiędzy widzami nie będzie możliwości zwiedzania z przewodnikiem. Również nieczynne będą szatnie. Ale to już i tak krok w kierunku powrotu do normalności. W Wielkopolsce otwarte jest już Muzeum Narodowe w Poznaniu oraz jego filie – Pałac w Rogalinie, Zamek w Gołuchowie i Pałac w Śmiełowie. Czynne jest również Muzeum Instrumentów Muzycznych i Muzeum Etnograficzne w Poznaniu. Ponadto otwarto dla zwiedzających m.in. Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, Muzeum Fiedlera w Puszczykowie oraz Arboretum w Kórniku. Kolejne muzea będą otwierały się w najbliższych dniach. O tym, czy są już czynne dowiemy się z ich stron internetowych.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego