Wielkopolski Portal Senioralny

Teatr w domu – „Rewizor”

Teatr w domu – „Rewizor”
   Teatry są nadal zamknięte dla widzów. Ale dzięki Internetowi możemy cieszyć się z obcowania z teatrem. „Rewizor” w przekładzie Juliana Tuwima i reżyserii Jerzego Stuhra jest najlepszym tego przykładem.

   Dzisiaj wiele instytucji kultury udostępnia swoje zasoby w sieci. Możemy obejrzeć operę, wysłuchać koncertu symfonicznego, czy uczestniczyć w spektaklu teatralnym. W tym nadal trudnym czasie proponujemy Państwu obejrzenie spektaklu Teatru Telewizji. „Rewizor” to arcydzieło rosyjskiej dramaturgii autorstwa Mikołaja Gogola. Z jednej strony bezlitośnie demaskuje on realia carskiej Rosji i stosunki panujące na prowincji, a z drugiej podkreśla to, co jest ponadczasowe - czyli ludzkie wady i układy funkcjonujące w każdym społeczeństwie i systemie, który opiera się na strachu.

    Do prowincjonalnego miasteczka trafia przejazdem hulaka i uwodziciel – Chlestakow.  Fatalny zbieg okoliczności sprawia, że miejscowa elita bierze go za podróżującego incognito rewizora, który z najwyższego rozkazu kontrolującego całą gubernię.

    W spektaklu zobaczymy m.in. Jerzego Stuhra, Agatę Kuleszę i Piotra Cyrwusa. Aby go obejrzeć wystarczy nacisnąć TUTAJ

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego