Wielkopolski Portal Senioralny

Żerków - Latający Uniwersytet

Żerków - Latający Uniwersytet
Ponad stu seniorów z gminy Żerków wzięło udział w uroczystym zakończeniu zajęć Latającego Uniwersytetu Kulturalnego. Dla wielu z nich było to niezapomniane wydarzenie.  

Żerkowski Latający Uniwersytet, tak jak w historii, nie miał stałej siedziby, ani stałych miejsc wykładów. Pierwsze zajęcia rozpoczęły się we wrześniu i odbywały się w Żerkowie, ale później także w Chrzanie, Dobieszczyźnie oraz w Komorzu Przybysławskim. Podczas zajęć uczestnicy zgłębiali tajniki teatru, opery, filharmonii, czy baletu. Seniorzy byli pilnymi słuchaczami. Otrzymali też dzienniczki do zaliczenia zajęć. Kolejne wykłady zorganizowano już w Poznaniu. W sumie aż 130 seniorów z całej gminy odwiedziło teatr, operę, filharmonię oraz scenę baletową. Podczas uroczystości zakończenia zajęć wystąpił m.in. aktor Teatru Nowego w Poznaniu Sebastian Grek, który recytował wybrane utwory Adama Mickiewicza. Towarzyszył mu żerkowski chór "Babie Lato". Gdy słuchano fragmentu "Dziadów" to na sali było bardzo doniośle. Natomiast, gdy seniorzy usłyszeli "Panią Twardowską" oraz "Lisa i kozła" w wykonaniu artysty, to wszyscy doskonale się bawili. Na zakończenie uroczystości uczestnicy zajęć otrzymali dyplomy ukończenia Latającego Uniwersytetu. Wszyscy także wspólnie zaśpiewali znane piosenki z repertuaru Ryszarda Rynkowskiego, czy poznańskiej piosenkarki Eleni. - Dzięki bezpłatnym wyjazdom do teatru, opery, filharmonii, czy baletu niektórzy z nas pierwszy raz zobaczyli te miejsca. Wszyscy, którzy brali udział w tym projekcie są bardzo zadowoleni z udziału w nim. – mówi Pani Janina, słuchaczka Uniwersytetu. - Chcemy dalej spotykać się z interesującymi ludźmi i to w takich ciekawych miejscach – dodaje.

Projekt został zorganizowany przez żerkowską Fundację "Zerknij Tu" i był  współfinansowany z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych ASOS. Żerków jest miastem i gminą leżącą w powiecie jarocińskim w Województwie Wielkopolskim. Zamieszkuje tutaj ponad 2 000 osób, z czego co czwarty jest seniorem. 

3 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego