Wielkopolski Portal Senioralny

Cała prawda o rybach

Cała prawda o rybach
    Od zarania dziejów ludzie jedzą ryby. Żyją one w morzach, jeziorach i rzekach. Stworzono także liczne hodowle. Ale czy pokarm z ryb jest zawsze bezpieczny?

   Cały świat uważa ryby za najzdrowsze pożywienie. W wyniku zaleceń dietetyków oraz niektórych rządów podwoiła się  ich konsumpcja. Aby sprostać zapotrzebowaniu producenci ryb hodowlanych zmienili sposób ich żywienia. Po prostu zwiększyli w stawach i innych zbiornikach ilość stosowanych antybiotyków i pestycydów. Tym samym ryby hodowlane stały się niemal nosicielami całej tablicy Mendelejewa. Do tego dochodzą ryby wyławiane z Bałtyku do którego wysoko uprzemysłowione państwa, położone wzdłuż wybrzeża, spuszczają różnego typu zanieczyszczenia. Przedostają się one do tkanki tłuszczowej i mięsa ryb. To wszystko tworzy przerażający obraz produktu niegdyś uważanego za uosobienie zdrowej żywności. Teraz wzbudza on coraz większy niepokój i ostrożność.

   Proponujemy Państwu zapoznanie się z filmem dokumentalnym autorstwa Nicolasa Daniela.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

2 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę