Wielkopolski Portal Senioralny

„Hongkong” – film dokumentalny

„Hongkong” – film dokumentalny
     To jedno z największych miast świata. Przez sto lat było rządzone przez Wielką Brytanię. Ale aż 96% jego mieszkańców to Chińczycy, używający najczęściej języka kantońskiego.

     Miasto stało się centrum światowego handlu. Jego potęga gospodarcza została zbudowana na wieloletnim rozwijaniu wymiany towarowej Chin ze światem. Jest miejscem, gdzie Wschód spotyka się z Zachodem. W 1898 podpisano umowę 99-letniej dzierżawy tych terytoriów przez Wielką Brytanię. Od początku XXI wieku Hongkong jest częścią Chin, ale posiadający dużą autonomię.

    Aby umilić Państwu czas przymusowej kwarantanny zapraszamy do obejrzenia tego ciekawego filmu.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

4 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego